Konkursy Historyczne: Ogólnopolski „Krąg” oraz Regionalny „Gloria Victis! Życie i działalność Rotmistrza Witolda Pileckiego”

Młodzież naszej szkoły licznie uczestniczyła w obu konkursach odnosząc sukcesy!

Regionalny Konkurs Historyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Gloria Victis! Życie i działalność Rotmistrza Witolda Pileckiego” składa się z dwóch etapów, oba mają formę testu. Pierwszy, który odbył się 28 lutego 2014 roku składał się z 26 zadań i sprawdził wiedzę uczestników z zakresu historii Polski pod okupacją niemiecką i sowiecką w latach 1939–1945, drugi będzie dotyczył życia i działalności pułkownika Witolda Pileckiego.

Wśród 19 uczestników konkursu z klas 1-2 w naszej szkole – 14 uzyskało wynik powyżej 60%, najlepszy rezultat osiągnął Mateusz Tonderski z kl. 2c. Uczeń zakwalifikował się do drugiego etapu, który odbędzie się – 26 maja 2014 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Gratulujemy!

historia 1

W Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”, którego celem jest przede wszystkim szerzenie wśród młodzieży wiedzy o miejscu Polski w Europie oraz propagowanie polskich tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadnarodowych, w naszej szkole wzięło udział 12 uczniów.

Uczestnicy sprawdzili się w dwóch formach:
– teście konkursowym z zakresu historii, gdzie I miejsce zdobył Dariusz Dutkiewicz kl. 3e, II miejsce – Weronika Haczykowska kl. 3e, Mateusz Tonderski kl. 2c, Jakub Lernaciński kl. 3e, III miejsce – Weronika Dałek kl. 3e.
– konkursie prac indywidualnych – I miejsce w szkole zajęła uczennica kl. 1d Paulina Niedzielska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Opiekunem młodzieży jest p. Joanna Skoneczna-Sałuda.

historia 2