Konferencja poświęcona 75. rocznicy powstania Armii „Łódź”.

Członkowie Klubu Historycznego im. Armii Krajowej działającego w naszej szkole uczestniczyli 20 marca 2014 roku w bardzo ciekawym wydarzeniu!
Klub Historyczny im. Armii Krajowej reprezentowali na konferencji: Aleksandra Borcuch – 1b, Wiktoria Kolec – 1b, Mateusz Tonderski – 2c oraz opiekun pani Joanna Skoneczna – Sałuda. Konferencja poświęcona 75. rocznicy powstania Armii „Łódź” odbyła się w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi.
Konferencja została przygotowana w ramach projektu edukacji patriotycznej „Od Legionów Polskich do niepodległości i obrony II Rzeczypospolitej”, w którego realizację nasza szkoła jest zaangażowana.
Uczniowie, dzięki zaproszonym prelegentom poznali szczegóły dotyczące utworzenia, stanu organizacyjnego, terenu walk Armii „Łódź” oraz kapelanów tej formacji. Dzięki uprzejmości Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Żelazny Orzeł”, mogli obejrzeć wystawy okolicznościowe:
– Łódzki 28 Pułk Strzelców Kaniowskich we wrześniu 1939 r.
– Mundury i uzbrojenie żołnierzy polskich we wrześniu 1939 r.
– Mundury i uzbrojenie żołnierzy niemieckich we wrześniu 1939 r.

historia 1 historia 2
historia 3 historia 4