Sukces Piotra Kowalskiego w konkursie fizycznym

Szóste miejsce indywidualnie w konkursie Politechniki Łódzkiej „Najlepszy Fizyk” zdobył Piotr Kowalski z klasy 3a, nasza szkoła zespołowo zajęła III miejsce w konkursie „Najlepsza Szkoła”.

Konkurs odbył się 20 listopada w Łodzi w ramach 17 edycji Festiwalu Przygody. Wynik to tym bardziej cenny, że w Festiwalu Przygody wzięło udział ponad 200 uczniów z terenu województwa łódzkiego i ościennych i kilkanaście szkół ponadgimnazjalnych. 20 listopada 2015 roku grupa 23 uczniów z klasy 3a uczących się fizyki na poziomie rozszerzonym brała udział w 17. Explorers Festival zorganizowanym przez Województwo Łódzkie, Politechnikę Łódzką i Uniwersytet Łódzki. Program Festiwalu Przygody w dniu 20 listopada 2015 r. obejmował: wykład dra inż. Jana Nowakowskiego z Politechniki Łódzkiej „Ciśnienie atmosferyczne, ciśnienie hydrostatyczne”, wizualizację „Rekordowe zanurzenie w Andacach” – projekt stworzony przez Maćka Kołodziejczyka i dr. n. med. Patryka Krzyżaka, wykład i wizualizację „Fizyka na ostrych zakrętach” dra inż. Adama Sieradzkiego z Politechniki Wrocławskiej i Michała Kościuszko – znakomitego kierowcy rajdowego WRC.
Następnie prof. dr hab. Grzegorz Derfel z Politechniki Łódzkiej wyjaśniał zagadnienia „Prawa optyki w fotografii”. Kulminacyjnym momentem spotkania był test o tytuł „Najlepszy Młody Fizyk i Najlepsza Szkoła”. Podczas sprawdzania testu oglądaliśmy wizualizację „Fotografia – sztuka obserwacji i emocji” autorstwa Anny Kawala-Konik – plastyka, grafika komputerowego i fotografika preferującego fotografię sportową.
Sympatycznym momentem było ogłoszenie wyników testu i wręczenie nagród zwycięzcom.  Gratulujemy Piotrowi Kowalskiemu sukcesu i życzymy Piotrowi dalszych sukcesów naukowych. Opiekunem młodzieży był nauczyciel fizyki pan Marek Rybicki.