Kampania „Drugie życie”

Dnia 12.03 uczniowie I LO w Łowiczu: Kinga Pachowska, Agnieszka Żabka, Patrycja Klimczak, Łukasz Wójcik i Rafał Wójcik wzięli udział w wykładzie na temat transplantologii, przeprowadzonym na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Wykład został zrealizowany w  ramach kampanii „Drugie życie” w której „Chełmoński” bierze udział. Uczestnicy prelekcji otrzymali materiały programowe, które pomogą im w przeprowadzeniu lokalnej kampanii. W szkole będą zorganizowane wykłady z lekarzami oraz z osobami po przeszczepach. Organizatorzy (tj. uczniowie) zamierzają przeprowadzić liczne konkursy. Zwieńczeniem akcji będzie finał, który będzie przeprowadzony w nietypowej formie. Wszelkie działania mają na celu poszerzenie wiedzy na temat tzw. oświadczeń woli i zrozumienia idei bycia dawcą.

transplantologia1 transplantologia