Jasełka – Spotkanie Opłatkowe. Ślubowanie Klas Pierwszych.

20 grudnia 2013 był w naszej szkole dniem szczególnym – gościł u nas Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski, wzruszyły nas Jasełka, odbyło się ślubowanie klas pierwszych…
Jasełka pt.: Dary Świętego Mikołaja przygotowała klasa 1d pod opieką siostry Małgorzaty Perechowskiej i wychowawczyni klasy pani Dominiki Kowalczyk, udział wziął również Chór Szkolnych Aniołów. Piękna, wzruszająca opowieść osnuta została na bazie konfliktu między nową bombką a starymi ozdobami choinkowymi. W trakcie pojawiły się postaci z bajek: dziewczynka z zapałkami, Kaj i Gerda, Janka – poszukująca kwiatu paproci, Ebenezer Scrooge – główny bohater Opowieści wigilijnej Karola Dickensa. Święty Mikołaj obdarował wszystkich tym, co najbardziej potrzebne: uśmiech, życzliwość, miłość, przyjaźń!
Nasz Gość Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski pobłogosławił opłatki, którymi cała społeczność szkolna podzieliła się składając sobie życzenia.

jasełka 1 jasełka 2
jasełka 3 jasełka 4

Druga część uroczystości to Ślubowanie Klas Pierwszych. W imieniu uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły mieli zaszczyt ślubować laureaci i finaliści konkursów Kuratora Łódzkiego i uczniowie z najwyższą liczbą punktów podczas rekrutacji:
Izabell Adasiak, Agata Bąba, Ewelina Kamińska,
Justyna Wójcik, Katarzyna Znajdek, Piotr Kowalski
Ślubowanie przyjęła Pani Dyrektor Elżbieta Skoneczna, następnie uroczyście wręczone zostały tarcze szkolne – „symbol przynależności do wspólnoty Rzeczpospolitej Chełmońskiej”. Pani Dyrektor podkreśliła: „noście ją z dumą, pamiętając, że Łowicka Alma Mater wychowała wielu wspaniałych ludzi – dla Was przykład do naśladowania”. Tarcze szkolne wręczali: Pani Dyrektor Elżbieta Skoneczna i zaproszeni goście: Pani Małgorzata Grzegorczyk, Pani Ewa Zbudniewek, Pan Krzysztof Jan Kaliński, Pan Henryk Zasępa:

jasełka 5 jasełka 6
jasełka 7 jasełka 8