O miejscu

Biblioteka jest ważnym centrum informacji szkoły. Staramy się aby była przyjazna dla uczniów, nauczycieli, studentów – absolwentów naszej szkoły i wszystkich osób, które chcą ze zbiorów korzystać na miejscu w czytelni.
Księgozbiór biblioteki I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu liczy około 21 tys. książek. W swoich zbiorach posiadamy płyty CD, DVD, kasety magnetofonowe, wideokasety, programy multimedialne i nasze „białe kruki”, czyli książki wydane do 1945 roku.

Zbiory biblioteczne gromadzone są zgodnie z potrzebami uczniów i nauczycieli. W 2018 roku w naszym księgozbiorze pojawiło się wiele nowości, które udało nam się pozyskać w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Uczniowie w czytelni mają możliwość korzystania z Internetu, drukowania niezbędnych materiałów informacyjnych.
Biblioteka organizuje konkursy czytelnicze i fotograficzne dla uczniów, spotkania z ludźmi kultury, pisarzami, absolwentami szkoły.