III miejsce w XXIV Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

W sobotę 14 maja w Łodzi odbył się etap okręgowy XXIV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

Najlepsze szkoły z województwa łódzkiego, reprezentowane przez pięcioosobowy zespół, udzielały pierwszej pomocy w specjalnie przygotowanych stacjach urazowych. Oprócz wiedzy teoretycznej sędziowie oceniali umiejętność zastosowania jej w praktyce, a także współpracę ze strażą miejską oraz lekarzami. Uczniowie między innymi udzielali pomocy epileptykowi, zaopatrywali złamanie otwarte, prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową, układali poszkodowanych w pozycji bezpiecznej i pomagali poszkodowanemu z odciętym przez piłę palcem. Poziom wiedzy i umiejętności wszystkich ośmiu zespołów był niezwykle wysoki.

Zespół I LO w Łowiczu zajął III miejsce. Uczniowie otrzymali puchar, dyplom oraz brązowe medale. Drużyna usłyszała wiele słów uznania za bardzo dobrą znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy i doskonałą współpracę w zespole.

Szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

• Patrycja Wolankiewicz – kapitan
  • Aleksandra Charążka
  • Paulina Stasiak
  • Hubert Siejka
  • Dominik Jóźwicki
  • Adam Pokora (rezerwowy)

Ich zmagania można obejrzeć na krótkim filmiku http://tvtoya.pl/news/show/13279

Opiekunem młodzieży była pani Ewelina Kapusta.

Gratulujemy serdecznie!