II Regionalne Forum Młodych

W dniach 23 – 25 kwietnia 2012 roku uczniowie I LO im. Józefa Chełmońskiego
w Łowiczu uczestniczyli w II Regionalnym Forum Młodych w ramach projektu Youth Open Space. Wcześniej, w lutym i marcu licealiści z kl. 1b brali udział w warsztatach zorganizowanych w szkole m.in. z udziałem burmistrza Krzysztofa Kalińskiego.

W czasie Forum w Łodzi młodzież z Łowicza, Skierniewic, Piotrkowa Trybunalskiego i Łodzi uczestniczyła w debatach, dotyczących tematyki polityki młodzieżowej
w  województwie. Uczniowie dyskutowali i wymieniali swoje poglądy na temat istotnych problemów i wyzwań województwa łódzkiego w kontekście polityki młodzieżowej.

Uczniowie brali udział w panelach dyskusyjnych (Fundusze unijne dla młodzieży, Przyszłość edukacji – ku perspektywom rozwoju, Swojskie oblicza dyskryminacji, Młodzież w regionie – perspektywy rozwoju, Kultura przestrzenią młodych,) z udziałem samorządowców, polityków, ekspertów oświaty, ludzi kultury i działaczy organizacji pozarządowych.

Realizatorami i organizatorami projektu Forum byli: Fundacja ARS IMAGO, Stowarzyszenie Łódzka Inicjatywa Młodzieży, Fundacja PLATAN i Młodzieżowa Rada Miejska w Łodzi. Projekt finansowany był ze środków Unii Europejskiej z Programu „Młodzież w działaniu”.