II Międzyszkolny Przegląd Piosenki Rosyjskiej „Песни о главном”.

Już po raz drugi odbył się w naszej szkole Przegląd Piosenki Rosyjskiej, tym razem pod hasłem „Песни о главном” –

W konkursie udział wzięli uczniowie Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju w Łowiczu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łowiczu oraz uczniowie naszej szkoły. W sumie uczestnicy zaprezentowali osiem utworów w języku rosyjskim, które zostały nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami.

Jury przeglądu, w skład którego weszły:

• pani Maria Zadworna – rusycysta,
  • pani Marta Czerwińska – nauczycielka języka rosyjskiego, absolwentka szkoły muzycznej oraz pani
  • Magdalena Kumosińska – pedagog szkolny

Jury przyznało następujące nagrody:

• Adrian Wielec kl1 d (I LO) – I MIEJSCE
  • Julia Golis kl 1c (I LO) – II MIEJSCE
  • Krystian Matuszewski ZSP nr 1 w Łowiczu – III MIEJSCE
    Ponadto Jury przyznało jedno wyróżnienie dla Natalii Kędziora (PLO)
    Organizatorkami przeglądu były: p. Ewelina Kapusta i p. Dominika Pieścik.

Warto już dziś zacząć przeszukiwanie repertuaru rosyjskich wykonawców, bo w przyszłym roku czeka nas kolejna edycja Przeglądu Piosenki Rosyjskiej, na którą już dziś serdecznie zapraszamy!
Poniżej przedstawiamy artystyczny fotoreportaż z przeglądu: