II Konkurs „Kultura języka polskiego”

17 marca 2017 roku poznaliśmy zwycięzców organizowanego po raz drugi konkursu z nauki o języku.

Konkurs został objęty honorowym patronatem przez dziekana Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego Panią prof. dr hab. Joannę Jabłkowską.

17 marca 2017 r. w naszej szkole zostały ogłoszone wyniki II Konkursu z nauki o języku polskim pod hasłem: „Kultura języka polskiego”, który odbył się 17 lutego 2017 r. Uczestnikami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu łowickiego. Konkurs miał na celu rozwijanie uczniów świadomości używania języka polskiego, a także upowszechnianie wiedzy o języku polskim.

Gościem specjalnym była absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego Pani dr hab. Renata Marciniak-Firadza  – pracownik naukowy Uniwersytetu Łódzkiego – pracownik Katedry Dialektologii Polskiej i Logopedii.

Zwycięzcami zostały:

I miejsce  –  Katarzyna Zdziarska  – klasa 1b

II miejsce  –  Wiktoria Kosiorek  – klasa 1b

III miejsce  –  Ewelina Głowacka  –  klasa 2a oraz Katarzyna Jagoda  –  klasa 3b

Gratulujemy zwycięzcom oraz ich opiekunkom: pani Beacie Bończak i Agnieszce Jarka