I Międzyszkolny Przegląd Piosenki Rosyjskiej „Разные но не чужие”.

W poniedziałek 14 lutego 2011 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu odbył się I Międzyszkolny Przegląd Piosenki Rosyjskiej „Разные но не чужие”.
W konkursie udział wzięli uczniowie Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju w Łowiczu, Gimnazjum im. Józefa Chełmońskiego w Bielawach oraz uczniowie naszej szkoły. W sumie uczestnicy zaprezentowali dziesięć utworów w języku rosyjskim, które zostały nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami. Przed jury i licealną publicznością wystąpili:

1. Marta Kosiorek ( Pijarskie LO Królowej  Pokoju) – Pocahontas „На лету цветами ветра рисовать”.
  2. Zespół  z Pijarskiego LO Królowej Pokoju w Łowiczu w składzie: Adam Burzykowski, Daniel Wolski, Michał Fijałkowski, Maciej Jarosiński, Jakub Michalski z piosenką „Ай ай ай девчонка” zespołu Ruki Vverh
  3. Andżelika Cieślak, Gimnazjum im. Jozefa Chełmońskiego w Bielawach „Всё могут короли” Ałły Pugaczowej
  4. Anna Stawińska Gimnazjum im. Jozefa Chełmońskiego w Bielawach „Подмосковные вечера” музыка В.П. Соловьев-Седов, слова М.Л. Матусовский
  5. Zespół I LO: Tomasz Bończak, Jakub Kowalik, Eliza Lus, Oliwia Królak, Karolina Kruczyk,   Mariusz Bakalarski – „Метель” zespołu ДДТ
  6. Marta Gawrońska, Piotr Osadowski, Michał Staniszewski, Mateusz Gałązka, Wiktor Ambroziak   (I LO) „Я свободен” Кипелов
  7. Iwona Andruszkiewicz, Anita Lenart (I LO) – „Крепкие орешки” Потап и Настя Каменских
  8. Marta Kosakowska (I LO) –  Grande Valse Brillante z repertuaru Ewy Demarczyk
  9. Kinga Pachowska (I LO) – Pocahontas „На лету цветами ветра рисовать”.

Po wysłuchaniu wszystkich piosenek konkursowych Jury w rozpoczęło obrady. W tym czasie publiczność została zaproszona  do wysłuchania dwóch piosenek z repertuaru Alsu „Иногда” i „Зимний сон” w wykonaniu uczennicy naszej szkoły Emilii Jaraźnej, ubiegłorocznej laureatki I miejsca
w kategorii solista w III Międzyszkolnej Prezentacji Piosenki Rosyjskiej – od tradycji do wspołczesności czyli „В шутку и всерьёз” w Łodzi.

W Komisji Konkursowej I Międzyszkolnego Przeglądu Piosenki Rosyjskiej „Разные но не чужие”pracowały:

1. pani wicedyrektor I LO Renata Stajuda
  2. pani Krystyna Uczciwek – Pijarskie LO Królowej  Pokoju w Łowiczu
  3. pani Mariola Błaszczyk – Gimnazjum im. Jozefa Chełmońskiego w Bielawach

Kiedy obrady Jury zakończyły się ogłoszono werdykt, wręczone zostały dyplomy i nagrody. Największe wrażenie na jurorach zrobili:

I MIEJSCE Kinga Pachowska (I LO)

II MIEJSCE Anna Stawińska (Gimnazjum w Bielawach)

III MIEJSCE Zespół  z Pijarskiego LO Królowej Pokoju w Łowiczu w składzie: Adam Burzykowski, Daniel Wolski, Michał Fijałkowski, Maciej Jarosiński, Jakub Michalski

Dzięki sponsorowi firmie SAN-DAY z Łowicza wszyscy uczestnicy otrzymali maskotki. Upominki za I,II,III miejsce zagwarantowali Starostwo Powiatowe w Łowiczu i Urząd Miasta Łowicz.

Warto już dziś zacząć przeszukiwanie repertuaru rosyjskich wykonawców, bo w przyszłym roku czeka nas kolejna edycja Przeglądu Piosenki Rosyjskiej, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

Ewelina Kapusta

Dominika Pieścik