I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii dla szkół ponadgimnazjalnych.

Z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego naszej szkoły po raz pierwszy odbył się Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii.

I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbył się 15 kwietnia 2014 w naszej szkole. W konkursie wzięło udział 17 uczniów z 4 łowickich szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniowie napisali 90 minutowy test składający się z 60 pytań, który sprawdzał ich wiedzę na temat kultury, geografii i historii Wielkiej Brytanii. W teście znalazły się również pytania z zakresu leksyki języka angielskiego.

angielski 1 angielski 1

Z naszej szkoły  udział w konkursie wzięli:

Piotr Pietrzak 3b, Beniamin Maliński 1b, Julia Stępniewska 2e oraz Aleksandra Kośmider 1d.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Piotr Pietrzak I Liceum Ogólnokształcące

II miejsce – Mateusz Gawroński Pijarskie Liceum Ogólnokształcące

III miejsce – Jan Jabłoński Pijarskie Liceum Ogólnokształcące

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

angielski 3

Organizatorzy dziękują za udział i zapraszają na kolejną edycję konkursu w następnym roku szkolnym!