I Festiwal Piosenki Obcojęzycznej o „Złoty Chełmofon”

W miniony czwartek, 8 czerwca, w budynku naszej szkoły rozbrzmiały dźwięki piosenek w różnych językach europejskich zaśpiewane przez gimnazjalistów i licealistów z powiatu łowickiego…

Piosenki śpiewane były w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim. Cele konkursu to prezentacja umiejętności wokalnych i językowych uczniów oraz propagowanie nauki języków obcych poprzez śpiewanie piosenek.

O „Złoty Chełmofon” walczyło 17 podmiotów. Zmagania konkursowe oceniało Jury w składzie:

Przewodniczący – p. Adam Bombrych (przedstawiciel Łowickiego Ośrodka Kultury)

Członkowie: – p. Renata Stajuda (wicedyrektor I LO), Sylwester Pawlak (nauczyciel języka angielskiego)

W przerwie przed ogłoszeniem wyników zgromadzona na sali publiczność obejrzała występ szkolnej grupy teatralnej „Jelita” pt.” Ta szkoła to moja opowieść”. Członkami tej grupy są uczniowie naszego liceum: Oliwia Jankowska, Maria Dutkiewicz, Kinga Pietrzak, Barbara Wiesiołek, Jan Dałek, Szymon Szaleniec i Jędrzej Zasada. Przedstawienie zostało przygotowane w całości przez uczniów pod opieką pani Dominiki Kowalczyk.

Po burzliwych obradach Jury wyłoniło laureatów konkursu:

• I miejsce – Natalia Cichocka z Pijarskiego Liceum Królowej Pokoju w Łowiczu
  • II miejsce – Izabela Bochniak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Łowiczu
  • III miejsce – Kamila Charążka, Natalia Słodyczak, Weronika Janczak z I Liceum Ogółnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu

Przyznano również dwa wyróżnienia dla:

• Jakuba Michalaka z zespołem z Pijarskiego Gimnazjum Królowej Pokoju w Łowiczu
  • Oliwii Jankowskiej i Moniki Brytkowskiej z I Liceum Ogólnokształcacego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!!!