Harry Potter i tajemnica Hadesu – czyli Chełmonalia!!!

Tradycyjne Chełmonalia, za sprawą organizatorów, czyli klasy 2c obchodziliśmy w tym roku w atmosferze magii i czarodziejstwa…

18 marca 2016 roku, dzień przed imieninami naszego patrona Józefa Chełmońskiego młodzież bawiła się na tzw. Chełmonaliach. Zgodnie z corocznym obyczajem celem głównym było zaprezentowanie się klas pierwszych w różnych konkurencjach i wybranie klasy najlepszej. Uczniowie klas drugich również przypomnieli się wszystkim z jak najzabawniejszej strony!

Całe wydarzenie zorganizowała klasa 2c, pod kierunkiem wychowawcy pana Sylwestra Pawlaka, prowadzili Magdalena Kaźmierczak i Wojciech Dańczak. Nasze trzy klasy pierwsze zostały przydzielone przez starszych kolegów do trzech domów o nazwach: 1a = Kwanty Pitagorasa, 1b = Kijanki Skłodowskiej, 1c = Czirioszki Kolumba. Oczywiście o przynależności decydowała tiara przydziału!

Młodzież z tych klas przygotowała odpowiednie stroje oraz piosenkę o szkole, w której musieli zawrzeć wylosowane wcześniej słowo klucz. Zaprezentowali przygotowane piosenki całej społeczności szkolnej – przyznać należy, że talentów literackich i muzycznych wśród naszych pierwszoroczniaków nie brakuje!

Klasy pierwsze zmierzyły się dodatkowo w konkursach:

• na najlepszą prezentację sobowtórów Harrego, Rona i Hermiony,
  • wykonanie herbu swojej klasy nawiązującego do nazwy klasy i symbolu sowy,
  • rozpoznawanie obrazów Józefa Chełmońskiego

Konkurencja sportowa – pokonanie toru przeszkód z miotłą i piłką zakończyła zmagania klas pierwszych:

Nad prawidłowością wszystkich zmagań czuwało Szacowne Jury:

Klasy drugie zaprezentowały się jako zabawne i milutkie Minionki, Pszczółki i Smerfy:

W niezwykle radosnej, wiosennej atmosferze Chełmonalia wygrała klasa 1a!

chelmon 37

SZKODA, ŻE KOLEJNE CHEŁMONALIA DOPIERO ZA ROK!