Gwiezdny Krąg…

czyli etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

12 grudnia 2017 r. trzech uczniów Chełmońskiego: Grzegorz Basiński, Krystian Kiepas i Szymon Sochocki wraz z nauczycielem WOS panem Jackiem Wiśniewskim, udało się do Łodzi na etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.

Zawody odbyły się w zabytkowym budynku Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego im. Alcide De Gasperi, który został wzniesiony w roku 1895 przez Henryka Birnbauma, a mieszczącym się obok pięknie odrestaurowanej, także zabytkowej willi Schweikerta, w której znajdują się obecnie biura Instytutu Europejskiego, biblioteka oraz Centrum Dokumentacji Europejskiej.

Do etapu okręgowego przystąpiły 44 osoby ze szkół licealnych z terenu woj. łódzkiego, które pomyślnie przebrnęły przez trudny etap szkolny olimpiady. Uczniowie musieli zmierzyć się z arkuszem zadań, na których rozwiązanie mieli 120 minut. Pytania dotyczyły rzecz jasna zagadnień związanych z Unią Europejską w jej wymiarze historycznym, traktatowym, integracyjnym, strukturalnym, prawnym i instytucjonalnym.

Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki zmagań naszych uczniów, które zostaną ogłoszone już niebawem!