Gdzie na studia?, czyli WARSZAWSKI SALON MATURZYSTÓW.

Wrzesień  to czas, aby uczniowie klas trzecich poważnie zastanowili się nad swoją przyszłością. Z pomocą  przychodzi im Salon Maturzystów Perspektywy 2018. Z oferty Warszawskiego Salonu zdecydowali się skorzystać uczniowie klasy 3c. Maturzyści pod opieką p. Beaty Bończak i p.  Przemysława Popławskiego udali się 12 września do Auli Głównej Politechniki Warszawskiej, która  przyjęła w swe progi tysiące uczniów ostatnich klas liceów i techników.  Swoją ofertę studiów przedstawiły maturzystom uczelnie stołeczne oraz  z innych polskich miast akademickich, a także przedstawiciele uczelni zagranicznych. Była to wyjątkowa okazja do zapoznania się z zasadami rekrutacji, planowanymi kierunkami i warunkami studiowania.

Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca Salonu podkreśla, że”  dla wielu młodych ludzi udział w Salonie to pierwsza okazja do wizyty na uczelni i bodziec do poważniejszego myślenia o swojej przyszłości”.