Finaliści konkursu Politechniki Łódzkiej z fizyki

Piotr Czapnik  i Dominik Skroński z klasy 3b wzięli udział 16 grudnia 2016 r. w finale teoretycznym Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka”organizowanego przez Politechnikę Łódzką i Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki. Nasi uczniowie przez 2 godziny rozwiązywali zadania konkursowe – wieloetapowe, o wysokim stopniu trudności, wykraczające poza program fizyki w liceum i wymagania na maturze z fizyki.

Teraz czekamy na wyniki ostatecznej klasyfikacji. 10-ciu najlepszych uczestników finału teoretycznego awansuje do finału doświadczalnego, w którym nagrodą jest indeks studenta Politechniki Łódzkiej na dowolnym kierunku i wydziale.

Gratulujemy Piotrowi i Dominikowi oraz życzymy powodzenia w konkursie i na maturze z fizyki. Opiekunem uczniów jest nauczyciel fizyki p. Marek Rybicki.