Finał XI Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka”

W czwartek 7 stycznia 2015 r. na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej odbył się finał XI Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka”.

Z naszej szkoły w finale wziął udział Bartosz Panek z klasy 3b. Bartosz wygrał szkolne eliminacje tego konkursu, jako jedyny awansował do finału po etapie międzyszkolnym tego konkursu.

Konkurs „Fascynująca Fizyka” organizuje Politechnika Łódzka i Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej, charakteryzuje się szczególnie wysokim poziomem wymagań, w finale uczestnicy – uczniowie z zaledwie kilku renomowanych liceów – rozwiązują serię trudnych, nietypowych zadań z fizyki.

Mimo, że Bartosz nie został laureatem tego konkursu, to jego udział w finale i znakomity wynik, choć nie zapewnił wejścia do grona nagrodzonych, zasługuje na nasze uznanie. Gratulujemy Bartoszowi i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko z fizyki!

Opiekunem Bartosza jest p. Marek Rybicki.