Finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o AIDS

Z epidemią AIDS walczy cały świat. Symbolem tej walki jest Światowy Dzień Walki z AIDS, ustanowiony w 1988 roku przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).
1 grudnia 2011 roku w Łodzi odbył się finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o AIDS pn. „Młodzież o HIV/AIDS”. Uczestniczyło w nim 12 dwuosobowych zespołów, które z najlepszym rezultatem przeszły eliminacje. Do pierwszego etapu Olimpiady, który odbył się 25 listopada 2011 roku w Łodzi, przystąpiło ponad 770 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego, w tym dwie dwuosobowe drużyny z naszej szkoły.Uczestnicy wypełnili po brzegi wielką aulę Centrum Kliniczno – Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w której odbywały się eliminacje.
Z naszej szkoły do finału dostała się jedna drużyna, w składzie: Agata Miazek i Jarosław Golis. Druga drużyna w składzie: Aleksandra Aulich i Małgorzata Maćczak zakończyła swoją przygodę z konkursem w pierwszym etapie z bardzo dobrym wynikiem. Finał został przygotowany bardzo profesjonalnie. Miejscem wydarzeń była sala obrad Sejmiku Województwa Łódzkiego. Przed rozpoczęciem fazy konkursowej uczestników przywitał Dariusz Klimczak wicemarszałek województwa łódzkiego oraz dr Urszula Sztuka-Polińska, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi.
Zwycięzcą Olimpiady został zespół reprezentujący Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Opocznie. Nasi reprezentanci zajęli 9 miejsce uzyskując tytuł finalistów. Po zakończeniu Olimpiady odbył się happening. Jego uczestnicy ułożyli przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w geście solidarności z osobami, których dotyczy problem HIV/AIDS kokardę z zapalonych czerwonych zniczy.