Finał Konkursu Matematycznego „Matematyka – moja pasja”

4 grudnia 2018r. w murach naszej szkoły odbył się I stopień konkursu matematycznego „Matematyka – moja pasja”.

O tytuł finalisty z naszej szkoły walczyło 11 uczniów z klasy II B i III B, natomiast wszystkich uczestników z województwa łódzkiego było ponad 1100. Jest to konkurs matematyczny charakteryzujący się wysokim poziomem wymagań. Uczniowie w I etapie – szkolnym rozwiązywali zadania zamknięte, a także zadania otwarte takie, które wykraczały ponad podstawę programowa matematyki Szkoły Ponadgimnazjalnej.

Organizatorem konkursu jest Uniwersytet Łódzki, wydział matematyki.

Organizatorzy konkursu wyłonili 112 finalistów wśród których znalazł się nasz uczeń klasy 3b Hubert Kępka.

Etap finałowy konkursu odbył się 06.02.2019r. w budynku Wydziału Matematyki Uniwersytetu Łódzkiego.

Finaliści  rozwiązywali  w I części konkursu zadania testowe oraz w drugiej części  5 zadań nietypowych w formie problemów matematycznych wykraczających ponad podstawę programową matematyki  Szkoły Ponadgimnazjalnej.

Hubertowi serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na wyniki etapu finałowego. Życzymy dalszych sukcesów.

Należą się również gratulacje dwóm  uczniom Sarze Traczyk z klasy 3b oraz Filipowi Tokarskiemu z klasy 2b za wyniki w etapie szkolnym, gdyż zabrakło im 1 punktu do otrzymania tytułu finalisty.

Opiekunem uczniów  jest nauczycielka matematyki p. Agnieszka Osiołkowska.
Tekst i foto: A. Osiołkowska