Finał akcji charytatywnej „I Ty możesz pomóc”

Dnia 21 stycznia 2013 roku uczniowie klasy III B wraz z wychowawczynią prof. Barbarą Wróbel odwiedzili dzieci z Domu Dziecka w Strobowie. Był to finał akcji charytatywnej „ I Ty możesz pomóc”, która trwała od grudnia minionego roku. Zaangażowali się w nią uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu, mieszkańcy naszego miasta, a także łowickie firmy: Agros- Nova, Lamela, Bracia Urbanek.

_DSC0419 _DSC0441

Udało nam się zebrać ogromną ilość różnych artykułów: książek, odzieży, zabawek, wyrobów od sponsorów akcji. Dla każdego wychowanka Domu Dziecka przygotowaliśmy małą paczkę ze słodyczami, która sprawiła dzieciom wiele radości. W Strobowie zostaliśmy bardzo serdecznie powitani przez opiekunów i dzieci. Spędziliśmy wspólnie z nimi bardzo miło czas. Wypełniły go gry, zabawy, piosenki śpiewane przy akompaniamencie gitary. Wróciliśmy do domu z przekonaniem, że jest wspaniale sprawiać komuś radość, robić coś bezinteresownie dla innych, czynić dobro i zapomnieć choć przez chwilę o sobie samym. Ten wyjazd był pełen wzruszeń i pięknych przeżyć. Tylko takie emocje wzbudzają dzieci, które pragną bardzo bliskości drugiej osoby i ciepła rodzinnego.

_DSC0443 _DSC0447
_DSC0449 Dom Dziecka