Festyn Zdrowia

W ramach ogólnopolskiego konkursu „Czas na zdrowie”  1 czerwca br. odbył się w naszej szkole FESTYN ZDROWIA.

Impreza rozpoczęła się od „Zdrowego Poczęstunku”, tj. „częstowania” uczestników Festynu ulotkami o tematyce prozdrowotnej. Następnie zebrani na sali gimnastycznej wysłuchali prelekcji pt. „Żywność ekologiczna”, którą wygłosił mgr Igor Juraś, Kierownik Działu Upowszechniania, Promocji
i Informacji Naukowej Instytutu Warzywnictwa im. Emila Chroboczka w Skierniewicach. A żeby młodzież nie zanudzić teorią, po wykładzie zorganizowano zawody międzyklasowe, których pierwszym etapem był „Ekologiczny Konkurs Filmowy – Śmietnik w mojej głowie”, poprowadzony przez uczennicę klasy 2e Adę Juraś. Przedstawiciele poszczególnych klas mieli za zadanie rozwiązać krótki quiz w trakcie projekcji i zdobyć
jak najwięcej punktów. Wiele emocji przyniósł blok sportowy – kolejny etap rywalizacji, zatytułowany – „Pół żartem, pół serio”.
Uczniowie z poszczególnych klas wzięli udział w następujących konkurencjach: posiłek sportowca, spacer farmera, rzut kartoflem, bitwa balonowa, alternatywne formy transportu oraz wyścigi w duecie.
Ze względu na niesprzyjającą pogodę ta część imprezy odbyła się na sali gimnastycznej. Zmagania obserwowało i oceniło jury, na czele
z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Pauliną Brzozowską.
Oto wyniki zawodów: I miejsce zajęła klasa 2e, drugie – klasa 2c, a trzecie – klasa 1b . Wszystkim serdecznie gratulujemy!

W trakcie zawodów zainteresowani mogli wziąć udział w warsztatach – pomoc w nagłych wypadkach, prowadzonych przez uczniów klas: 2b
i 2c – laureatów III miejsca w XX Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.

Całą imprezę zorganizował 10-osobowy zespół uczniów z klasy 2e  (Chełmofony) pod opieką Pani Dominiki Pieścik oraz Samorząd Uczniowski na czele z opiekunką Panią Magdaleną Kumosińską.

Festyn Zdrowia był drugim etapem konkursu organizowanego przez Bank Ochrony Środowiska, którego celem jest m.in. popularyzacja idei zdrowego stylu życia oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych.