Europejskie Dni Dziedzictwa 2013 – „Nie od razu Polskę zbudowano”

Reprezentanci Szkolnego Zespołu Muzycznego naszej szkoły wzięli udział  w niedzielę 15 września 2013 w Europejskich Dniach Dziedzictwa w Muzeum w Łowiczu.

W Muzeum w Łowiczu, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży: biżuterii patriotycznej i symboliki narodowej, ambrotypii -XIX-wiecznej techniki fotograficznej oraz sesja naukowa, podczas której wysłuchano wykładów dotyczących Powstania Styczniowego w Łowickiem, w Głownie i okolicach.

Młodzież naszej szkoły: Aleksandra Rożniata, Anna Markowska-fortepian i śpiew, Aleksandra Gala-fortepian, śpiew i recytacja, Aneta Zwolińska-śpiew, Katarzyna Kubica-śpiew, Karolina Pacler-śpiew i recytacja, Dominika Lubikowska-śpiew, Misheelt Namsraijav-śpiew, Krzysztof Zając-gitara zaprezentowała krótką część artystyczną z wykorzystaniem archiwalnych wierszy patriotycznych upamiętniających powstanie styczniowe autorstwa absolwentów naszej szkoły, uświetniając tym samym wspaniałą, lokalną uroczystość obchodów 150.Rocznicy Powstania Styczniowego na ziemi łowickiej.

Przygotowały młodzież i opieką otoczyły: p. Dominika Kowalczyk i p. Joanna Skoneczna-Sałuda.

muzeum 1 muzeum 2
muzeum 3 muzeum 4

Na zakończenie niedzielnej uroczystości dokonano uroczystego otwarcia wystawy czasowej „Dola Polaków… 150. Rocznica Powstania Styczniowego na ziemi łowickiej”, którą zwiedzali zainteresowani na czele z władzami miasta i powiatu.