Biotechnologia przeciwciał – warsztaty laboratoryjne klasy biologiczno-chemicznej.

17 lutego 2014 roku grupa klasy 2c – biologiczno-chemicznej wzięła udział w bardzo ciekawych zajęciach w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie.

W ramach wycieczki programowej „Biotechnologia przeciwciał w klinice” grupa 2c miała niepowtarzalną okazję samodzielnie, z wykorzystaniem nowoczesnego  sprzętu laboratoryjnego wykonywać badania! Młodzież zajmowała się wykrywaniem alergii u pacjentów na przygotowanych wcześniej próbkach, w drugiej części zaś wykonaniem testu antystreptolizynowego 0, dzięki któremu stwierdzili obecność paciorkowca u chorego.

SONY DSC SONY DSC

„Wszyscy byliśmy zafascynowani zajęciami – nie tylko tematem samych badań, ale również sprzętem i przygotowaniem prowadzących warsztaty studentów”.

Bardzo cenne okazały się również rozmowy ze studentami biotechnologii dotyczące studiowania na tym kierunku, rozwijania swoich biologicznych zainteresowań!

Opiekunem młodzieży była pani Urszula Tworek.