Badamy nasze DNA

W środę 19.02.2014r. uczniowie klasy III c wybrali się wraz z opiekunami do Warszawy.

Celem wyjazdu było zbadanie własnego DNA. Zajęcia prowadzone były w dwóch grupach w Biocentrum Inżynierii Genetycznej oraz w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Uczniowie naszego liceum mogli poczuć się jak profesjonalni naukowcy. Podczas przeprowadzania doświadczenia korzystali oni z najnowszego sprzętu laboratoryjnego. Poznali także nowoczesne techniki badawcze, takie jak elektroforeza i łańcuchowa reakcja polimerazy. Większość czynności wykonywali samodzielnie, pod kontrolą prowadzących.

Zajęcia były bardzo interesujące. Młodzież miała możliwość utrwalenia wiedzy zdobytej na lekcjach biologii.

Na zakończenie uczniowie mogli porównać wyniki przeprowadzonego doświadczenia. Choć zajęcia trwały ponad 3 godziny wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

q1 q2
q3 q4