Akcja Mikołajkowa

21 grudnia 2016 roku, tuż przed świętami młodzież naszego liceum zorganizowała Akcję Mikołajkową dla najmłodszych dzieci ze szkół podstawowych.

Na parę tygodni przed akcją, została zorganizowana zbiórka pieniędzy we wszystkich klasach w naszym liceum. Uczniowie zrezygnowali z „klasowych mikołajek” i zamiast składać się na  upominki dla siebie, przekazali drobne sumy na szczytny cel. To niesamowite, że aż tak szybko zebraliśmy pieniądze na 48 prezentów! W każdej z paczek znajdowała się większa zabawka oraz słodycze.

Jednak nasza akcja nie polegała tylko na wręczeniu  wymarzonych prezentów. Chcieliśmy ofiarować im jeszcze nasze zainteresowanie, wspólnie spędzony czas oraz zależało nam na poznaniu ich. W każdej ze szkół zorganizowaliśmy małe Wigilie ze słodkim poczęstunkiem w formie różnych wypieków przygotowanych przez uczniów z naszego liceum. Poza tym przygotowaliśmy różne konkursy i zabawy. Oczywiście prezenty wręczał dzieciom prawdziwy Mikołaj!

Dzieci były zachwycone. Usłyszeliśmy od nich wiele miłych słów i podziękowań. Największym jednak sukcesem dla nas były ich roześmiane buzie!

Trudno było nam się z nimi pożegnać i zapamiętamy te chwile na długi czas.

Organizatorem i koordynatorem akcji była młodzież klasy 2b z wychowawcą panem Tomaszem Piaseckim.