Akcja charytatywna z okazji Mikołajek dla dzieci ze szkół podstawowych.

Uczniowie klasy 2e, wzorem ubiegłego roku zorganizowali akcję charytatywną i 05 grudnia 2013 zrobili dzieciom z Łowicza niespodziankę!Korygując nieco powszechnie znaną tradycję obdarowywania się wzajemnie prezentami, uczniowie klasy 2e zrobili niespodziankę nie sobie, a dzieciom z ubogich rodzin w naszym mieście. Do swojego pomysłu przekonali wszystkie klasy 1 i 2. Na ten cel udało się zebrać blisko 3 000 zł., które przeznaczono na słodycze i zabawki. 05. grudnia 2013 r. uczniowie w strojach śnieżynek i świętych Mikołajów odwiedzili w sumie 51 dzieci w szkołach podstawowych nr 1 i 3 w Łowiczu. Poza prezentami przygotowali dla nich również ciasta, które wcześniej sami upiekli, oraz liczne zabawy.

mikołaj 1 mikołaj 2

Początkowo onieśmielone dzieciaki, które o niczym wcześniej nie wiedziały, szybko odnalazły wspólny język z licealistami. Podczas zabaw i tańców widać było radość maluchów, ale także ogromne zaangażowanie i satysfakcję, jaką czerpali z tego sami organizatorzy!
Punktem kulminacyjnym spotkań w obydwu szkołach było rozdawanie prezentów.
Lalki, różnego rodzaju gry, samochody i mnóstwo słodyczy otrzymał od Mikołaja każdy maluch w zamian za wyrecytowanie wierszyka lub zaśpiewanie piosenki.
Licealiści również zostali hojnie obdarowani przez swoich młodszych kolegów:
niedowierzanie, uściski i uśmiech maluchów, rozpakowujących swoje upominki były najlepszym prezentem, jaki mogli otrzymać w zamian za trud włożony w przygotowanie całej akcji.

mikołaj 3 mikołaj 4
 mikołaj 5  mikołaj 6
mikołaj 7 mikołaj 8 mikołaj 9

Opiekunem akcji był wychowawca klasy 2e Pan Tomasz Piasecki.