Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

12 listopada 2014 roku uczciliśmy 96 rocznicę odzyskania niepodległości.  Wzruszającą uroczystość przygotowała klasa 1d z wychowawczynią panią Alicją Kalińską, a o oprawę muzyczną zadbał szkolny chór pod opieką pani Dominiki Kowalczyk.
W odświętny, melancholijny nastrój wprowadziły uczniów dźwięki wiolonczeli, na której zagrała Monika Chudzyńska, a potem uczniowie kl. 1d recytowali wiersze nawiązujące do polskiej drogi do niepodległości. Nie zabrakło muzyki Chopina, granej na pianinie przez Annę Markowską a także niezapomnianych piosenek legionowych – „O mój rozmarynie”, „Pierwsza brygada”, „Szara piechota”. Na zakończenie do refleksji skłonił słuchaczy wiersz „Ojczyzna” Antoniego Słonimskiego, a mocnym, wzruszającym akcentem była piosenka „Biały krzyż” w mistrzowskim wykonaniu Marceliny Olak.

akademia 1 akademia 2 akademia 3

Uroczystość podsumowała Pani Dyrektor Elżbieta Skoneczna, która w swoim wystąpieniu na temat postawy patriotycznej współczesnych Polaków nawiązała do wysłuchanych utworów poetyckich

akademia 4 akademia 5