55 Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im. prof. Antoniego Swinarskiego

W etapie rejonowym konkursu nasze Liceum reprezentował Rafał Czajka. Etap rejonowy 55 Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Swinarskiego organizowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, odbył się 08 grudnia 2018 w Klasycznym Liceum w Skierniewicach. Naszą szkołę  reprezentował uczeń klasy 2a, biologiczno-chemicznej – Rafał Czajka.
Etap rejonowy polegał na rozwiązywaniu zadań teoretycznych, które swym zakresem znacznie przekraczały materiał realizowany w zakresie rozszerzonym w szkole ponadgimnazjalnej. Trzymamy kciuki, aby udało się Rafałowi wejść do finału!
Rafał rozwija swoje chemiczne zainteresowania już od pierwszej klasy, fascynuje go szczególnie chemia organiczna oraz… efekty pirotechniczne!
Aktualnie Rafał rozpoczął przygotowania do części laboratoryjnej zarówno konkursu jak i, mamy nadzieję olimpiady chemicznej.