1e w akcji – POMAGAMY DZIECIOM!

13 grudnia 2013 w Domu Dziecka w Strobowie zakończył się projekt realizowany przez klasę 1e, który dotyczył zorganizowania pomocy dzieciom.
Realizując projekt klasa 1e:
– zrezygnowała z klasowych mikołajek – pieniądze przeznaczyli na zakup słodyczy,
– zorganizowała zbiórkę żywności długoterminowej,
– zwróciła się do sponsorów – Firma Bracia Urbanek – przekazała bezpłatnie swoje przetwory; Firma Papirus – ufundowała piórniki z wyposażeniem szkolnym.
W ramach projektu klasa 1e w dniach od 02 do 06 grudnia 2013 zorganizowała tzw. TYDZIEŃ WOLONTARIATU.
Przeprowadzone zostały wówczas różne działania mające na celu pozyskanie funduszy:
02 grudnia 2013 – sprzedaż ciasteczek własnej produkcji (pyszne!);
03 grudnia 2013 – sprzedaż znaczków PCK;
04 grudnia 2013 – sprzedaż ozdób świątecznych wykonanych techniką decoupage.

pomoc 1 pomoc 2
pomoc 3 pomoc 4

Za zebrane pieniądze dziewczęta z klasy 1e zakupiły różnorodne produkty i prezenty, cała klasa 06 grudnia 2013 przygotowała ok. 20 paczek!
Prezenty zostały przekazane dzieciom 13 grudnia 2013.

pomoc 5 pomoc 6
pomoc 7 pomoc 8
pomoc 9 pomoc 10

Uczniowie klasy 1e wraz z wychowawczynią panią Joanną Skoneczna – Sałudą i rodzicami podarowali paczki dzieciom i spędzili z nimi bardzo miłe popołudnie!
Dzieci były bardzo zadowolone z podarunków i ich obecności.
Oto wrażenia dziewcząt z klasy 1e: „Spotkanie rozpoczęliśmy od złożenia życzeń świątecznych. Następnie dzieci pokazywały swoje umiejętności, np. tańczyły, śpiewały, recytowały. Za przedstawienie dostawały dodatkowe, małe upominki – były radosne!
Dzieci oprowadziły nas po swoich pokojach i szybko znalazły z nami wspólny język. Najmłodsze dzieci podarowały nam małe aniołki przygotowane przez nich samych, a opiekunowie także zostali obdarowani symbolicznymi prezencikami.
Dzieci szybko się do nas przywiązały. Na koniec zostaliśmy zaproszeni do wspólnego posiłku przy jednym wielkim stole. Dzięki temu czuliśmy domową atmosferę.”

pomoc11 pomoc12 pomoc13
pomoc14 pomoc15 pomoc16

Klasa 1e serdecznie dziękuje sponsorom: Firmie Bracia Urbanek i Firmie Papirus za przekazane dary!